Мільярдер Сорос вивчає можливість інвестицій в українську економіку

Мільярдер Сорос вивчає можливість інвестицій в українську економіку

Американський мільярдер Джордж Сорос розповів, які галузі йому можуть бути цікаві.

"Ми досліджуємо можливості інвестицій в Україну, що і коли ми будемо інвестувати, ми оголосимо про це", - сказав мільярдер.
На питання, які конкретно галузі представляють інтерес для нього як інвестора, Сорос назвав два сектори економіки.
Теоретично Сорос готовий вкласти кошти в підвищення енергоефективності України.

"Це вимагає інвестицій, - сказав він. - Але в першу чергу це вимагає реформи Нафтогазу. Ціна газу повинна бути приведена у відповідність з ринковою. Субсидована ціна становить лише частку від ринкової. Це області, які будуть цікавити мою команду, коли будуть впроваджені реформи. Але не зараз".

Другий сферою, яку він вважає привабливою з точки зору інвестицій, є сільське господарство - оскільки від нього залежить життя 70% населення країни і оскільки в цій області існує величезний резерв для підвищення продуктивності.

"Ці дві галузі я виділив би", - сказав Сорос.

Крім того, мільярдер готовий інвестувати в ще одну специфічну область - стимулювання підприємництва серед тимчасово переміщених в результаті конфлікту в Донбасі осіб.

"Це будуть інвестиції не заради прибутку. Їх мета - стимулювати переселенців, відкривати малі і середні підприємства. Ми вивчаємо можливість інвестувати в них, щоб привести їх у бізнес", - сказав мільярдер.

У той же час Сорос назвав "ворожою пропагандою" чутки про його плани викупити частину зовнішнього боргу України.

"Ні я, ні одна інституція, яка асоціюється зі мною, не володіє і не має намірів купувати або продавати українські зовнішні борги, - сказав він. - Це плітки антиукраїнської пропагандистської машини".

Сорос провів в Україні в цілому шість днів. Ні в одній країні, де працюють його фонди, до цих пір він не "гостював" так довго - зізнався сам Сорос. За останні 12 місяців, за його словами, це його четвертий візит в Україну.
"Демократичні перетворення в Україні - сьогодні мій пріоритет №1", - сказав він.

Похожие новости

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

Комментариев 4